finallllllll_2.png


facebook


..

PROČ SE STÁT DÁRCEM

KRVETVORNÝCH

BUŇEK

Emotikona smile 

Život je hodně krátký a dostat příležitost zachránit nemocnému člověku život je velká šance a výzva! Snad jeden z nejjednodušších způsobů na světě, který tento čin umožňuje, je přihlášení do REGISTRU DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ, který znamená pouze běžný odběr 2 mm vzorku krve! Zvážíte-li vstup do registru dobrovolných dárců, učiníte první, nejdůležitější krok. Zdaleka ne všichni, kteří se zaregistrují, budou v budoucnu k darování dřeně vyzváni. Pravděpodobnost není velká, přesto každý z přihlášených dává naději…

 

Vlastnímu odběru kostní dřeně se podrobí jeden ze 120 registrovaných, a to většinou separací kmenových buněk, což je postup podobný například darování krve, nebo plazmy. Po několika letech od transplantace pacienta je také možnost se s ním osobně setkat! Najdi v sobě svého hrdinu a zachraň život člověku, který možná právě teď čeká na Tvé krvetvorné buňky!!

U nás je v registru dárců kostní dřeně každý 280. člověk, v Německu každý dvacátý. Kdyby nebylo Němců, tak nám zemře osm lidí z deseti. Tak umírá každý čtvrtý. V Německu, kde je v registru šest milionů lidí, se téměř nestane, aby některý nemocný nenašel ve své zemi dárce.

Jedinečnost v dárcovství kostní dřeně spočívá v tom, že poslední nadějí pro těžce nemocného je cizí člověk, který se jako dobrovolník nechal zapsat do registru a jehož znaky v krvi jsou zcela náhodně podobné znakům pacienta. Darování kostní dřeně žádnému zdravému člověku neublíží a ani jeden z více než dvou set dobrovolných dárců Českého národního registru dárců dřeně, kteří již podstoupili zkušenost s odběrem svých krvetvorných buněk pro záchranu života neznámého pacienta, svého daru nezalitoval.

V naší zemi onemocní každý rok stovky lidí včetně dětí vážnými, život ohrožujícími chorobami jako jsou leukémie, těžké krvetvorné útlumy, zhoubné nádory a další vzácnější nemoci krve a obranyschopnosti. Standardní léčebné postupy - chemoterapie, imunoterapie a jiné u nich nabízejí zlepšení stavu, mnohdy ale ne trvalé vyléčení. Transplantace krvetvorných buněk od zdravého dárce dává u takových nemocí šanci na úplnou úzdravu a nemocným naději na návrat do plnohodnotného života!!

Více info najdete na:
http://www.kostnidren.cz/darci/

On-line přihlášení možné zde:
http://www.kostnidren.cz/formulare/prihlaska

© Copyright 2014, www.RadegastovaVyzva.cz, Všechna práva vyhrazena!

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. INFORMACE